Kontakt

Adress:
Internationella Engelska Skolan Landskrona
Havsvägen 1
261 61 Landskrona

Tel: 073 420 16 23

Rektor: Ms. Alma Fazlic
E-mail: alma.fazlic.landskrona@engelska.se

Tel: 073 253 80 74

TF Bitrade Rektor: Ms. Eva Andersson

E-mail: eva.andersson.landskrona@engelska.se
Tel: 073 420 16 23

Admin/Studie-och yrkesvägledare: Ms. Eva Andersson
köadministratör

E-mail: eva.andersson.landskrona@engelska.se
Tel: 073 420 16 23

Skolsköterska: Ms. Elisabet Bergqvist (F-3, yr 5)                                      

E-mail: elisabet.bergqvist.landskrona@engelska.se                                       
Tel: 070 970 66 26                                                                                            

Skolsköterska: Ms. Ninna Wadenius (yr 4, 6-9)
ninna.wadenius.landskrona@engelska.se 
Tel: 0732-011914 

Kurator: Ms. Viktoria Petersson

E-mail: viktoria.petersson.landskrona@engelska.se
Tel: 070 970 66 29

Specialpedagog: Ms Helena Bengtsson

E-mail: helena.bengtsson.landskrona@engelska.se
Tel: 070 970 67 90